Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gözlerimin renkleri birbirinden farklı, bu bir sorun mu?

421
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gözlerimin renkleri birbirinden farklı, bu bir sorun mu?

Gözlerinizin renkleri birbirinden farklı ise bunun ne zaman başladığını bilmek lazım. Doğuştansa, artık 20'li, 30'lu yaşlara gelmişseniz ve başka bir sorununuz yoksa bu sadece gen mutasyonundan kaynaklanıyor olabilir. Bu da hiç önemli değildir ve doktora gitmenizi gerektirmez. Ancak bu sorun daha sonradan ortaya çıkmış bir problemse göze ait bir hastalıktan veya göz ile birlikte vücudu veya göz ve cildi ilgilendiren farklı hastalıklardan kaynaklanabilir. Nevüs, melanom gibi, cildin ve gözün rengini veren melanomlar, yani pigment hücrelerindeki artış sonucu ortaya çıkan hastalıklar da heterokromiye neden olabilir. Buradaki artış gösteren pigmentler iyi veya kötü huylu olabileceğinden takip edilmesi gerekir. 

Heterokromi gözün içerisindeki viral bir enfeksiyondan da kaynaklanabilir. Buna uçuk (herpes) virüsü neden olur. Kronik bir enflamasyon gözde renk değişikliğine neden olabilir. Tüm bunların yanı sıra gözdeki travmalar, irisin pigment tabakasına gelen travmatik veya enfeksiyona bağlı bir hastalık gözde değişikliğe yol açabilir. Bu nedenle gözde bir renk değişikliği varsa, bunun bir göz doktoru tarafından incelenmesi ve gerekirse dahiliye uzmanını da katarak sorunun kaynağının tanısını konulması gerekir. 

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat