Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gözdeki hangi sorunlar için göz jimnastiği yapabiliriz?

8,626
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gözdeki hangi sorunlar için göz jimnastiği yapabiliriz?

Göz jimnastiği yapmak göz ve göz çevresindeki kaslarınızın çalışmasını sağlar. 

Sabah kalktığınızda gözlerinizde ödeme bağlı şişlikler oluyorsa göz jimnastiği yaparak bu şişlikleri azaltabilirsiniz. Göz ve göz kapaklarını hareket ettirmek göz kapağı şişliklerinin azalmasına yardımcı olur. 

Gözde oluşan şişlikler için ayakta durma pozisyonu da faydalıdır çünkü ayakta dururken kan dolaşımında toplardamarların geriye dönüşü daha kolay olur ve bu gözdeki şişliği azaltır. 

Gözlerinizde görme problemi varsa göz jimnastiği yaparak belli bir orana kadar gözlerinizdeki görme bozukluğunu azaltabilirsiniz. Göz jimnastiğinin görme bozukluğunuza etkisi olabilmesi için gözünüzdeki bozukluk derecesinin düşük olması gerekir. İleri göz bozukluklarında göz jimnastiğinin etkisi gözlenmez. 

Yakın görme sorununuz varsa okuduğunuz kitap ya da gazeteyi yavaşça gözlerinize yaklaştırarak göz egzersizi yapabilirsiniz.

Gözlerinizde ara sıra meydana gelen dışa doğru kayma problemi varsa içe doğru bakma egzersizi yapabilirsiniz. Günde 6 ya da 7 defa 5'er dakika işaret parmağınızı ileri doğru uzatıp yavaşça gözünüze yaklaştırın. Böylece iki gözünüz birbirine yaklaşır ve bu hareketi tekrar etmek gözlerinizin içeri bakma kuvvetini arttırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat