Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gözde uçuk nedir?

5,189
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gözde uçuk nedir?

Gözde uçuk enfeksiyonu tip 1 herpes dediğimiz uçuk virüsünün meydana getirdiği göz çevresindeki deriyi de etkileyen, göz kapakları, alt ve üst göz bölgesi, göze yakın deri, kaş üzeri, kaş içi, göz bebeğini ve renki kısmı da tutan bir seyirde ilerler. Uçuğun meydana geleceği yerde bir kaşıntı, kızarıklık meydana gelir. Kırmızılığın ardından 2-3 güç içinde küçük küçük toplu iğne başı kadar su topları görülür. 


Bu kabarcıklar daha sonra patlar ve kabuklanma başlar. Bu sırada birincil ve ikincil enfeksiyon dediğimiz 2 cinsi söz konusu olur. Kişi uçuk virüsünü daha çok çocukluk çağlarında ilk kaptığında daha yaygın bir göz enfeksiyonu ile karşımıza gelir. Bu ikincile göre daha ağrılıdır. ikincil enfeksiyonlarda ise daha çok ağrı ve kaşıntı vardır. Bu durum daha çok yetişkinlerde ortaya çıkar. 

Yetişkinlerde yanma ve kaşıntı ile seyreden, şişme ve ödem meydana gelen bir uçuk enfeksiyonudur ve yetişkinleri daha çok etkiler. Bu bölgede meydana gelen uçuk enfeksiyonlarının tedavisinde mutlak suretle ya bir dermatolog ya da göz doktoruna gidilmeli ve antiviral denen ilaçlarla tedavi yapılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat