Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gözde uçuk için doktora gitmek gerekir mi?

1,822
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gözde uçuk için doktora gitmek gerekir mi?

Gözde uçuk enfeksiyonu tip 1 herpes dediğimiz uçuk virüsünün meydana getirdiği göz çevresindeki deriyi de etkileyen, göz kapakları, alt ve üst göz bölgesi, göze yakın deri, kaş üzeri, kaş içi, göz bebeğini ve renki kısmı da tutan bir seyirde ilerler. Uçuğun meydana geleceği yerde bir kaşıntı, kızarıklık meydana gelir. 


Kırmızılığın ardından 2-3 güç içinde küçük küçük toplu iğne başı kadar su topları görülür. Göz uçuğu için mutlaka cilt ya da göz doktoruna gitmek gerekir. Gözde meydana gelen uçuk enfeksiyonları sadece göz çevresini değil, göz içinde göz kapağının içinde de bazı yaralara neden olur. 

Bu bölgelerde yara meydana geldiği zaman eğer bu yaralar daha derinleşirse görmeden sorun veya göz kaybı meydana gelebilir. Bu tarz bir göz uçuğu olan kişilerde uçuk sürekli tekrar ediyorsa, senede 5-6 kereden fazla ortaya çıkıyorsa ve gözde ağrı, şişme oluşuyorsa mutlaka doktora gidilmelidir. Aksi halde çok daha ciddi sorunlarla karşılaşabiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat