Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gözde uçuk görme kaybına neden olabilir mi?

2,273
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gözde uçuk görme kaybına neden olabilir mi?

Gözde uçuk enfeksiyonu tip 1 herpes dediğimiz uçuk virüsünün meydana getirdiği göz çevresindeki deriyi de etkileyen, göz kapakları, alt ve üst göz bölgesi, göze yakın deri, kaş üzeri, kaş içi, göz bebeğini ve renki kısmı da tutan bir seyirde ilerler. Uçuğun meydana geleceği yerde bir kaşıntı, kızarıklık meydana gelir. 


Gözde uçuk enfeksiyonları görme kaybı durumuna neden olabilir. Gözü tutan uçuk mikrobu, virüsü sadece göz çevresi deriyi değil de gözün kendisini de tutabilir. Gözün kornea denen tabakasında meydana gelen küçük yaralar hem görmede bulanıklık hem de başka sıkıntılar oluşturabilir. 

Gözde yara meydana getiren uçuk virüsünün bir de kardeş virüsü vardır. Zona virüsü denen başka bir virüs de vardır. Bu göz zonası olarak da bilinir. Göz zonası daha çok zarar verebilir. Görme kaybına neden olur. Gözde uçuk sorununun körlük meydana getirme riski göz zonasına göre çok daha az olmasına rağmen bu durumda mutlaka göz doktoruna gidilmeli, dermatoloğa gösterilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat