Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz tümörünün belirtileri nelerdir?

8,040
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz tümörünün belirtileri nelerdir?

Göz tümörünün belirtileri çok farklı olabilir çünkü göz tümörü gözde, göz kapaklarında veya çevresindeki yumuşak doku ve kemiklerde de ortaya çıkabilir.

Örneğin gözden kaynaklanan bir tümör ise o zaman görmede azalma ortaya çıkabilir. Bebeklerde ise çok dikkat edeceğimiz bir nokta vardır. O da siyah olan göz bebeğinin beyazlaşmasıdır. Böyle bir durumda retinoblastoma dediğimiz ve bebeklerde en sık görülen göz kanseri akla gelmelidir. 

Göz bebeğinde bir gölge hissediyorsak, simsiyah değilse yeni doğan bir çocukta 3 yaşına kadar retinoblastomayı aklımıza getirmemiz gerekir. 

Erişkinlerde de malign melanoma dediğimiz cilt kanserinin bir şekli, en sık olarak erişkinlerin gözünün içerisinde kanser yapabilmektedir. Bu durumda da yine görmede azalma ya da göz bebeğinin renginde değişiklik şeklinde ortaya çıkar. 

Göz kapaklarında sivilce, kızarıklık ya da bir kitle birikimi şeklinde ortaya çıkan göz kapağı tümörleri, iyileşmeyen bir yara şeklinde de kendini gösterebilir. Bunlara da yine dikkat etmek gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat