Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz tümörü tedavisi nasıl yapılır?

2,869
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz tümörü tedavisi nasıl yapılır?

Göz tümörü tedavisi göz tümörünün cinsine göre yapılır. Bir tümörün kötü bir huyu yoksa, düzenli takip edildiği halde büyümüyorsa o zaman bunu gözden çıkarmak için özel bir şeyler yapmaya gerek yoktur. Bu göz tümörü belki bir enfeksiyon nedeniyle de olabilir. Viral bir enfeksiyon nedeniyle de olabilir örneğin. O zaman viral yönde tedaviler yapılmalıdır. 

Eğer ki göz tümörü artık kendi dokusuna, çevre dokusuna ya da gözün görme kabiliyetine zarar verebilecek bir boyuta geldiyse iyi huylu bile olsa, onu göz çevresinden çıkarmak gerekir. 

Kötü huylu göz tümörlerine gelirsek, bu tümörlerin hayati riskleri vardır. Çünkü bu göz tümörleri, tıpkı vücuttaki diğer tümörler gibi çevreye yayılmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun başka yerlerine atlayabilir ya da vücudun farklı bir yerinde oluşmuş tümör, göze metastaz, yani yayılma yapmış olabilir. 

Böyle durumlarda hem gözdeki tümörün kendisini çıkarmak gerekir. Bunun için lazer tedavisi, cerrahi operasyonlar veya radyoterapi kullanılabilir. Bu tedaviden başka vücudun başka yerlerine yayılmış tümörler de tespit edilmeli ve buna göre kemoterapi veya başka kanser tedavilerine başlanması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat