Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz çevresi kırışıklıklarında uygulanan teknikler nelerdir?

1,976
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz çevresi kırışıklıklarında uygulanan teknikler nelerdir?

İnsanlar yaşlandıkça tüm bölgelerde deformasyon gözükür. Özellikle göz çevresindeki deformasyon ve kırışıklık çok fazla dikkat çeker. Özellikle halk arasında "yaşlandığın gözünden belli oluyor" tabiri çok kullanılır. Gözler ve göz çevresi gençliğin sembolüdür.

İnsan nasıl yaşlanır? 

Mimik çizgilerine bağlı olarak göz çevresinde kırışıklıklar meydana gelebilir. Gözün kenarlarında kaz ayağı denen kırışıklar oluşabilir. Gözün altında kırışık, torbalanma ve halkalanma meydana gelebilir. Göz altındaki morluk ve göz kapağındaki düşme de yaşlı görünüme neden olabilir. Göz çevresindeki kırışıklarda ve morluklarda soruna yönelik tedavi uygulamak gerekir. 

Sorun mimik çizgisinden kaynaklanan göz çevresi kırışıkları ise botilinum toksini uygulamaları yapılabilir. Bu uygulama düzenli olarak yapıldığı zaman çizgi derinliği azalır ve derinleşmesini engeller. Eğer göz çevresinde yoğun kırışıklık ve deformasyon varsa lazer uygulamaları ile çok başarılı sonuçlar alınabilir. Göz çevresine lazer uygulamaları seanslar halinde yapılır. Lazer sayesinde göz çevresindeki eski deri gider ve yerine yeni ve taze deri gelir. Yeni deri çok daha taze, sıkı ve gergin görünümlü olacaktır. Lazer tedavisinde fraksiyonel ve farklı lazer tipleri kullanılmaktadır. 

Göz çevresi estetiğinde plazma teknolojisi de kullanılmaktadır. Kaz ayağı görünümünde, göz kapağındaki deri fazlalığının giderilmesinde plazma teknolojisi kullanılır. 

Ayrıca fokuslu ultrason da göz çevresi estetiğinde ve kolajen yapımında kullanılabilir. Göz çevresindeki doku aktive olunca daha sağlıklı, dolgun ve sıkı bir göz çevresi sağlanmış olacaktır. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat