Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz altında morluk oluşmaması için nasıl bir bakım uygulayabiliriz?

27,374
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz altında morluk oluşmaması için nasıl bir bakım uygulayabiliriz?

Göz altlarımızda morluk oluşmaması için kendi kendimize alacağımız bazı bakım yöntemleri mevcuttur. Bunları en başında cilt yapımızı uygun kozmetikleri kullanmak gelir. Çok hassas bir cildimiz varsa kullanacağımız şampuana bile dikkat etmeliyiz. Yine göz çevresine ve yüzümüze kullanacağımız bakım kremlerinin bu bölgeleri tahriş edici özellikte olmaması gerekir. Bunların haricinde uykumuza dikkat etmeliyiz. Aşırı yorgunluk, uzun süre uykusuz ya da bilgisayar ekranı başında kalmak göz çevresi morluklarını artıran en önemli faktörlerdendir. Bu nedenle bu tür durumlardan da kaçınmalıyız.

Dengeli beslenme, kansız kalmamak göz çevresi morluklarından kurtulmamıza yardımcı olur. Her şeye rağmen sabah uyandığımız aynaya bakarken göz altlarımızın mor olduğunu fark edersek uygulayabileceğimiz en hızlı yöntem ise buzdolabından alacağımız iki buz küpü ile göz çevresine masaj yapabiliriz. Ardından yapılacak çay banyosu cildin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat