Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz altı morluk ve torbalarına ne tür tedaviler uygulanıyor?

2,340
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz altı morluk ve torbalarına ne tür tedaviler uygulanıyor?

Göz altındaki morluk ve torbalanmalar yüz estetiğini bozan problemlerden en belirginleridir. Göz altı morluklarının iki tipi vardır. Göz altı morluklarının ilki vasküler tip morluktur. Diğer tip morluk ise pigmente tip morluktur. 

Vasküler tip göz altı morluğu deri altındaki damarlardaki kanın dışarı daha kolay çıkabilmesine, dolaşımın yavaşlamasına bağlı olarak yorgunluk ve uykusuzluğa, yatış pozisyonu göre  damarların daha fazla belli olmasına bağlı olarak görülür. Etnik ve genetik olarak göz kapağını da tutacak şekilde kahverengi olarak da gözükebilir. 

Bazı kişiler sadece vasküler tip, bazı kişiler de sadece pigmente tip göz altı morluğundan şikayetçi olabilirler. Bazı hastalarda ise hem vasküler hem de pigmente tip göz altı morluğu gözükebilir. 

Göz altı morluklarının tedavisi de sebebe yönelik olmalıdır. Vasküler tip göz altı morluğunda bölgedeki damarı yok etmemiz mümkün olmadığı için bu bölgeye hyarulanik asit enjekte ederek damarla deri arasına bu moleküllerin yayılmasını sağlamaktayız. Böylece dışarıdan bakıldığında mor görüntünün daha az görülmesi sağlanmaktadır. 
Q anahtarlı lazer uygulamalarıyla da göz altındaki bölgeyi hedefleyecek şekilde pigmentasyon yani rengin açılmasını sağlayacak şekilde göz altı morluğu tedavisi sağlanabilir. 

Morluk pigmentasyondan kaynaklanıyorsa lazer tedavileri dışında maske ve peelinglerle de göz altının renginin açılmasını sağlanabilir. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat