Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Google Glass'ın teknik özellikleri nelerdir?

470
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Google Glass'ın teknik özellikleri nelerdir?

Google Glass Android işletim sistemi ile piyasaya sunuluyor. Google Glass'ın 640x360 piksellik bir ekranı var. Ekran küçük ancak göze yakın olduğu için yeterince büyük görüntüler üretebiliyor.

Google Glass 16 GB bellek kapasitesi ile piyasaya sunuluyor. Kullanılabilir depolama alanı ise 12 GB. Google Glass'ın RAM'i ise 683 MB.

Google Glass'ın kamerası 5 megapiksel.  Bununla 720p video veya 5 megapiksel fotoğraf çekilebiliyor. Google Glass'ın çok eksenli konum ve hız belirleyicileri var.

Google Glass bluetooth ve wifi donanımlarına da sahip. Bu sayede kolayca internete veya akıllı telefon ya da bilgisayarlara bağlanabılıyor.

Bone connector teknolojisi
Google Glass'ın kullandığı en önemli teknolojilerden biri ses ve bildirimleri iletmek için kullandığı yok. Google Glass sesleri bir kulaklık yardımı ile değil, doğrudan kemik iletimi teknolojisi ile üretiyor. Çtervenin kulak kısmında bulunan bir donanım sesleri titreşimlere dönüştürüp kulağın arkasındaki bir kemiğe iletiliyor. Bunlar da kulakta işlenim sese dönüşüyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat