Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Google Glass nasıl kullanılır?

776
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Google Glass nasıl kullanılır?

Google Glass, pratik kullanım için tasarlanmış bir cihaz. Google Glass sesle ya da sağ taraftaki dokunmaya duyarlı yüzeyle kontrol ediliyor. Google Glass'ı aktif hale getirmek için yan taraftaki dokunmatik yüzeye dokunmak veya başı 30 derece yukarı kaldırmak yeterli oluyor. Bunu yapınca cihaz çalışmaya hazır oluyor. "Google On" komutu ile cihaz çalışmaya başlıyor.

Google Glass'ta menüler veya ekranlar arasında geçiş yapmak için yandaki dokunmatik yüzey kullanılıyor. Kaydırma ya da swap hareketleri ile ekranlar arasında geçiş yapılabiliyor. Tıpkı bir akıllı telefonda olduğu gibi üzerine dokunulan öğe açılıyor. Menüleri açmak veya işlem yapmak için sesli komutlar da kullanılabiliyor.

Google Glass ile fotoğraf veya videolar da sesli komutla çekiliyor. Fotoğraf çekmesi için Google Glass'a "take a picture" veya video çekmesi için "record a video" komutarını vermek gerekiyor.

Googel Glass gelen komutlara göre işlemlerini yapıyor. Örneğin haritada yol tarifi almak için "get me direction" komutu kullanılıyor. Daha fazla bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat