Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Google Glass ile neler yapabiliriz?

1,388
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Google Glass ile neler yapabiliriz?

Google Glass şu an piyasada ama geliştirme çalışmaları halen devam ediyor. Uygulama geliştiriciler Google Glas için yeni ve yaratıcı uygulamalar yazmayadevam ediyor. Bu uygulamaların yakında akıllı telefon uygulamaları kadar çeşitli olacağı tahmin ediliyor.

Google Glass şimdiki haliyle bile birçok şey yapabiliyor. Örneğin kullanıcıya hava durumunu verebiliyor. Bunları sesle veya görsel olarak kullanıcısına iletebiliyor. Google Glass, bir navigasyon cihazı olarak da kullanabiliyor. Gerçek dünyaya entegre olabilmesi sayesinde haritadan o anki yerinizi görebiliyor ve buna göre yol tarifi veya yönlendirme alabiliyorsunuz.

Google Glass hands free bir cihaz olduğu için cihazı kullanırken eller de çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Yani bir yemeğin nasıl yapıldığı okurken ya da izlerken bir yandan da yemeği gerçekten yapabilirsiniz.

Google Glass'ın sahip olduğu birçok özellik var. Google Glass ile 5 megapiksel çözünürlükte kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Google Glas video çekme özelliğine de sahip. Google Glass ile 720p, yani yüksek çözünürlüklü videolar çekmem mümkün.

Google Glass, örneğin bir yabancı ülkedeyken karşılaştığınız tabelalardaki yazıları eşzamanlı olarak istenen dile çevirebiliyor.

Google Glass'ın şu an için Türkçe ses denetemi özelliği yok. Kontrol etmek için komutları İngilizce vermek gerekiyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat