Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gırtlak kanserinin nedenleri nelerdir?

35,665
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Gırtlak kanserinin nedenleri nelerdir?
Gırtlak kanserinin nedenleri arasında ilk sırada sigara yer alır. Sadece sigara değil, pipo olsun puro olsun diğer tütün ürünleri de buna neden olur. İçerdikleri kimyasallar ve zararlı maddelerden dolayı kansere neden olurlar. 

Gırtlağın alt ve üst bölümlerinde, ses telleri bölgesinde de habis tümör oluşur. Gırtlak kanserinin yüzde 90'ı sigaradan kaynaklanmaktadır. Erkeklerde görülme oranı da daha fazladır. Bunun da altında günlük yaşam alışkanlıkları yatar. 

Sigara kullanımının yüksek oranda olduğu ve kadınlar arasında daha yaygın olduğu toplumlarda gırtlak kanserinin cins fark etmeksizin her iki cinste de görüldüğünü söyleyebiliriz. Gırtlak kanseri ileri ve orta yaşlı insanlar arasında daha fazla görülür. Çok erken yaşta ortaya çıkmaz.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat