Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geri çekilme yöntemi ile hamile kalınır mı?

61,131
kez izlendi
Puan: 2.54 / 5
Detaylı Açıklama

Geri çekilme yöntemi ile hamile kalınır mı?

Geri çekilme yöntemi bir doğum kontrol yöntemi olmadığı gibi, bu yöntem ile birliktelik sonucunda hamile kalma olasılığı yüksektir.


Halk arasında en çok kullanılan ve yanlış olsa da bir doğum kontrol yöntemi olarak bilinen yöntem geri çekilme yöntemidir. Burada sağlanmaya çalışılan şey, spremlerin kadının vajinasına girmesini önlemektir. Ancak geri çekilme tam gerçekleşemediğinde, hamile kalmak çok mümkündür zira erkek eğer kendini tutamazsa spremlerin bir kısmı içeriye girebilir. Fakat, geri çekilmenin tam etkisiz olmasının nedeni tam olarak bu değildir. 

Geri çekilme yönteminin etkisiz olma nedenleri

Geri çekilmenin etkisiz olmasının sebebi, ön sevişme sırasında erkekten salgılanan ve halk arasında zevk sıvısı olarak bilinen şeffaf, kayganlaştırmayı sağlayan sıvının içinde yüzbinlerce sperm olmasıdır. 

Sevişme esnasında gerçek bir boşalma olmasa dahi, özellikle kadın yumurtlama döneminde yani hamile kalmaya elverişli günlerinden birinde ise, zevk sıvısı olarak bilinen ve erkekte ön sevişme sırasında gelen sıvının içindeki yüzbinlerce sperm, kadının rahim içindeki kanallarına ulaşıp yumurta hücresine ulaşarak gebeliği başlatabilir. Yani yumurtlama dönemindeki bir kadının sadece zevk sıvısı ile hamile kalması çok mümkündür.

Tüm bu nedenlerden dolayı geri çekilme yönteminin ancak yüzde 60 civarında koruduğunu söyleyebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat