Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Genital estetik ameliyatları kimlere yapılır?

428
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Genital estetik ameliyatları kimlere yapılır?

Genital estetik operasyonları, genital alan ile ilgili sıkıntı yaşayan kadınlarda oldukça rağbet bulmaktadır. Genital bölgede iç dudakların fazlaca kırışık ya da esmerleşmiş olması ve dış dudakların dışına taşmış olması dışında, labioplasti veya labiominore cerrahisi adını verdiğimiz iç dudak estetiği ameliyatları tercih edilmektedir.

Labioplasti operasyonları cinsel gelişimin tamamlandığı 18 yaşından sonra yapılmalıdır. Ayrıca idrar yapmada sorun yaşayan ya da ilişki sırasında dudakların gerilmesine bağlı olarak ilişkide acıda yaşayan, o bölgesinin hijyenik olmaması, sık enfeksiyonla karşılaşması gibi durumlar yaşayan hastalarda labiominore estetiği oldukça uygundur. 

Hem kişinin kendi istekleri, hem de dokusunun durumu, hem de hekimin tercihleri bir potada eritildiken sonra bu tür operasyonlar uygulanabilmektedir.

Vajinoplasti, yani vajinanın daraltılması operasyonları ise daha fazla doğum yapmış kişilerde uygulanmaktadır. Aynı seansta doğum dikiş izleri varsa, bunlar da düzeltilebilmekte ve o bölgeye estetik olarak hoş bir görünüm kazandırılambilmektedir. Vajinoplasti, vajina yenileme, vajina daraltma operasyonları daha çok işlevsel amaçla yapılmaktadır. Hem kadında hem de erkekte cinsel hazzın artırılması ön plandadır. Labioplasti operasyonları ise daha çok estetik yönden yapılır.

Doğru ameliyat tekniği ve tecrübeli cerrahlar tarafından uygulandığı takdirde, dış genital estetik ve vajinoplasti operasyonları son derece güzel sonuçlar doğurmaktadır. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat