Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Genç yaşta cilt bakım ürünü kullanmaya başlamalı mıyım?

827
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Genç yaşta cilt bakım ürünü kullanmaya başlamalı mıyım?

Genç yaşta cilt bakım ürünü kullanmaya ihtiyaç  var mıdır, uzmanından öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz. 


Her yaş için uygun bir cilt bakım ürünü vardır. Nasıl ki bazı durumlarda bebeklere özgü cilt bakım ürünleri kullanıyorsak, ergen yaşa da özgü cilt bakım ürünleri bulunur. 

Ergenlik döneminde genç kızların, genç erkeklerin cildi genellikle yağlı olur. Dolayısıyla bu dönemde kullanılacak ürünlerde ciltteki fazla yağı ve cildin parlamasını azaltmaya yönelik ürünler kullanmak gerekir. Bunların içinde cilt temizlik ürünleri daha büyük pay alırlar. Ergenlik döneminde cildin temiz tutulması, her sabah ve akşam cildin temizlenmesi önerilir.

Ciltte yağlanma çok fazla ise, ciltte yağı emen ve parlamayı önleyen ürünlerin kullanılması gereklidir. Cildimize uygun ürünleri kullanırsak, cilt sağlığımızı koruma konusunda önemli bir adım atmış oluruz. 

Genellikle yaşımız ilerledikçe cildimiz kurumaya eğilimli olur. 25 yaşından sonra cildimiz ergenlik dönemindeki kadar yağlı olmayacaktır. Bu nedenle o dönemde uzmanlar bize daha farklı ürünler önerecektir. 

Ergenlik döneminde annemizin cilt bakım ürünlerini kullanırsak, doğruyu yapmamış oluruz. Çünkü yetişkinlere yönelik cilt bakım ürünleri ağırlıkla kuru ciltleri canlandırma amaçlı olduğundan, hali hazırda ergenlik döneminde olan bir kişinin zaten yağlı olan cildini daha çok yağlandıracak, sivilce ve akne oluşumunu tetikleyecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat