Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gece makyajında gözlere nasıl bir makyaj yapılmalı?

56,742
kez izlendi
Puan: 4.09 / 5
Detaylı Açıklama

Gece makyajında gözlere nasıl bir makyaj yapılmalı?

Gece makyajı yaparken göz makyajını biraz daha belirgin yapmak faydalı olabilir. Gözler surat için daha fazla ifade taşır, bu sebeple gözlere önem vermek kişinin ifadesini de ön plana çıkarır. 

Gözleri kirpik diplerinden belirgin hale getirip koyudan açığa doğru bir gölgeleme uygulanmalıdır. Göz makyajında önemli olan sıralamanın doğru yapılmasıdır. Doğru göz makyajı diplerden koyu, yukarıya doğru ise açılan tonları takip eder. 

İlk olarak göz içine sürülen siyah göz kalemi hafifçe dağıtılır. Bu makyaj öncelikli olarak koyu renk bir göz kalemiyle yapılır. Koyu renk kalemin üzerinden koyu renk bir farla kalemin akmasını engellemek için geçiş yapılır. 

İkinci olarak göz kapağına, siyah göz kalemi kalın ve rahat bir şekilde sürülür. Daha sonra göz kapağına sürülen kalın göz kalemi bir fırça yardımıyla dairesel hareketler izleyerek dağıtılır. Koyudan açığa yapılan makyajın etkisini vurgulamak ve belirgin hale getirmek için ışıltılı pigment farı göz kapağı ile kaş arasına uygulanır. Göz kalemi ve göz farının ardından eyeliner ve rimel uygulaması yaparak göz makyajı tamamlanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat