Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gece makyajında allık seçimi nasıl olmalıdır?

17,863
kez izlendi
Puan: 3.35 / 5
Detaylı Açıklama

Gece makyajında allık seçimi nasıl olmalıdır?

Gece makyajında allık seçimi yaparken giyeceğimiz kıyafet ve gideceğimiz yer gibi ayrıntıları dikkate almalıyız. Gideceğimiz yere göre eğer göz makyajımızı çok yoğun yapmayı tercih ediyorsak allık da çok kırmızı olarak tercih edilmemelidir.

Göz makyajını daha sade ve doğal kullanmak istiyorsak, allık daha canlı sürülebilir. Sadece bir eyeliner ve ruj ile makyaj yapıldığında allık daha canlı sürülebilir.

Allık, yüzün tam orta bölgesi için kullanıldığından makyajın da orta bölgesine denk gelir. Bu sebeple allığın çok koyu ya da fazla açık olması makyajın genel görünümünü etkiler. Bu sebeple allık seçiminin göz makyajı ve dudak biçimi ile şekillenmesi tavsiye edilir.

Yüze uygulanan allık, yanağın en yüksek yerine sürülmelidir. İlk darbeyi yanağın en yüksek bölgesi aldıktan sonra azalan tonlarda yanağın altına doğru fırçayı hafifçe kaydırmak yeterli olacaktır. Allık burna, çeneye veya dudak üstüne sürülmez. Allık sadece yanak içindir. Allık renklendirme için kullanılır, gölgelendirme için kullanılmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat