Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geç boşalmanın psikolojik nedenleri nelerdir?

13,704
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Geç boşalmanın psikolojik nedenleri nelerdir?

Birçok cinsel işlev bozukluğunda olduğu için geç boşalma sorununda da yetiştiriliş biçimi çok önemlidir. Sert ve katı ortamlarda yetiştirilen kişilerde yani cinsellikle ilgili çok fazla bilgi verilemeyen, cinselliğin çok konuşulmadığı, cinselliğin kötü, günah ve cinsel organların pis olarak anlatılan ortamlarda yaşayan kişilerde geç boşalma sorunu yaşanabilir.

Bilinçli ya da bilinçsiz olarak suçluluk duygularını yoğun yaşayan, kadınlara karşı kin ve nefret duyan kişilerde geç boşalma sorunu görülebilir.

Geç boşalma erkeği veya eşi için ciddi bir sorun haline gelmişse, geç boşalma ile ilişkili olabilecek başka bir sağlık sorunu varsa mutlaka uzman bir doktora başvurulmalıdır.

Birçok cinsel sorunda olduğu gibi geç boşalma sorununda da çiftlerin birbirine olan desteği çok önemlidir. Cinsel sorunların tedavisi genellikle çift olarak yapılır. Cinsel sağlık sorunlarında çift tedavilerinde başarı oranı yüksektir ve tedavi süresi daha çabuktur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat