Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geç boşalma sorunu nasıl tedavi edilir?

10,783
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Geç boşalma sorunu nasıl tedavi edilir?

Belli dönemlerde geç boşalma normal olmakla birlikte kalıcı olması ve partnerin bu durumdan şikayetçi olması sorunun varlığına işarettir. Bazı erkeklerde hiç boşalmanın olmadığı durumlarda görüleblir.  

Geç boşalma sorunu yaşayan erkeklerde sertleşme sorunu ve cinsel isteksizlik gibi durumlar yaşanmaz.

Boşalma, vücudun kontrol edilen kaslarının elinde olan bir süreçtir. Penis kökü kasları, kişinin içinde bulunduğu psikolojiye bağlı olarak boşalmanın erken ya da geç olmasını belirler. 

Geç boşalma erkeklerdeki boşalma sorunlarının en nadir görülenidir. Nedeni çoğunlukla psikojenik sorunlardan kaynaklanır. Bunlar mastürbasyonun çok fazla olması, karşı cinse olan öfke, nefret gibi duygular, cinsel ilişki esnasında performans anksiyetesi ya da cinsel ilişki esnasında hazdan ziyade, zamana ve karşı cinsin orgazmına odaklanmak geç boşalma nedenlerinin arasında yer alır. 

Eğer bu durum rutin bir hal almışsa, uzun süre geç boşalma sorunu yaşayan kişilerin mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Tedavide de çeşitli psikoterapiler kullanılabilir. Boşalamama hadisesi, hasta orgazm oluyor fakat boşalamıyor şeklinde gerçekleşiyorsa bu daha çok üroloji uzmanının alanına girer. Nörolojik ve ürolojik faktörlerin bir arada olabileceği bir durumdur. Geç boşalan hasta mutlaka hekime başvurmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat