Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gebelikte şiddetli karın ağrısının nedeni nedir?

10,373
kez izlendi
Puan: 2.71 / 5
Detaylı Açıklama

Gebelikte şiddetli karın ağrısının nedeni nedir?

Gebelikte sık rastladığımız şikayetlerden biri de karın ağrısı ve kasık ağrısıdır. Burada anne adayı doktoruna sorabilir. Karın ağrısı gebelikte çok ciddi durumların belirtisi olabileceği gibi tamamen gebeliğin fizyolojisine bağlı olarak doğal olarak da seyredebilir.

Normalde kadın genital sisteminde rahmi tutan bağlar vardır. Rahim karın boşluğunda serbest olarak durur ve bağlarla leğen kemiği ile öndeki kemiğe bağlıdır. Gebelikte rahim büyüdükçe bu bağlar gerildiği için anne adayı buna bağlı ağrılar hissedebilir. Bunların olması normaldir. 

Anormal olan durum ise gebelikte karın ağrısının daha farklı seyretmesidir. Yani ciddi bir şiddetli kasık ağrısının başlamasıdır. Bunun yanında idrar yaparken yanma da karın ağrısına sebep olabilir. Bir diğer nadir görülen durum karınla ilgili cerrahi müdahale gerektirecek durumlara rastlamaktır.

Gebelikte önemli bir sebebi olmayan karın ağrılarına da rastlayabiliriz Çok önemli olan bir diğer konu da çok şiddetli karın ya da kasın ağrısının erken doğum habercisi olabileceğidir. Dolayısıyla özellikle ritmik şekilde gelen karın ağrılarında muhakkak doktora bilgi vermek gerekir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat