Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gebelik zehirlenmesi önlenebilir mi?

15,935
kez izlendi
Puan: 4.47 / 5
Detaylı Açıklama

Gebelik zehirlenmesi önlenebilir mi?

En sık görülen doğuma yakın zamandaki gebelik zehirlenmesini önlemek çok fazla mümkün değildir. Yine de her anne adayı için söylenmesi gereken, preeklampsi önleme stratejilerinde de geçerlidir. Hamilelik süresince tuz miktarı ve aşırı kilo alımı kısıtlanmalıdır. Kilo alımı 14-15 kg üzerinde olduğunda preeklampsi görülme olasılığı ve ve görülen preeklampsinin ağır seyretme olasılığı artar.

Tamamen kanıtlanmış yönteme göre hamilelik döneminde, günlük alınan kalsiyumun 3-4 katı kadar fazlası kullanılabilir. Yüksek dozda kalsiyum alımı, ileri yaşta hamile kalanlara ve daha önce gebelik zehirlenmesi nedeniyle bebek kaybetmiş kişilere önerilir.

Gebelik zehirlenmesi olduğundan şüphe edilen anne adayının tansiyonunun ölçülmesi preeklampsi tanısına destek olur. Ancak olası bir gebelik zehirlenmesi durumunda hamile tansiyonu normalden farklı olarak seyredeceğinden dijital cihazlarla yapılan ölçümler yanlış olacaktır. Bu anlamda tansiyon ölçümü klasik yöntemlerle yapılmalıdır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat