Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gebelik şekeri anne için hangi risklere neden olur?

75,401
kişi izledi
Puan: 4.51 / 5
Gebelik şekeri anne için hangi risklere neden olur?
Gebelik şekeri durumunda anneyi bir an önce yüksek şeker seviyesinden kurtarmak için doğumu sezaryenle gerçekleştirme ihtimali artar.

Kan şekerindeki ani yükselişler dışında, şeker hastalığının en korkulan sonucu olan ketoasidoz ortaya çıkmaz. Gebelik şekeri kısa zamanda ortaya çıkan ve genelde kan şekerinin aşırı yükselmediği bir hastalık olduğundan anne adayında büyük problemlere yol açmaz.

Doğumdan sonra kan şekeri normal seviyeye iner. Gebelik şekeri yaşayan kadınların ileri yaşlarda Tip 2 diyabet hastalığına yakalanma riski 10 kat artar.

Gebelik şekeri yaşayan kadınlar doğumdan sonra yılda 1 kez 75 gramlık şeker yükleme testi yaptırmalı. Şeker yükleme testleri ile ileride yaşanabilecek şeker hastalığı için önceden önlem almak mümkün.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat