Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gebeliğin 3. ayında kaç kilo alınmalı?

26,355
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gebeliğin 3. ayında kaç kilo alınmalı?

Gebeliğin 3. ayı içinde istenen maksimum kilo artışıdır. Eğer çok düşük kilolu hamile kaldıysanız 1 ya da 1,5 kilo kadar alabilirsiniz. Bazen anne adayları gebeliğin 3 . ayında kilo almayabilir. Bu sağlıksız bir durum olarak algılanmaz. 


Gebeliğin 3. ayında dengeli beslenmeye devam etmek gerekir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeğini atlamamak gerekir. Ara öğünler çok önemlidir. Hem kiloyu dengelemek, hem de bebek sağlığı için sağlıklı atıştırmalıklar önemlidir. 

Günde 1 bardak süt tüketmek bebeğin gelişimine yardımcı olur. Gün aşırı yumurta yemek, kurubaklagil tüketmek beslenmede önemlidir. Gebelikte sıvı alımı önemli olduğundan günde 10 bardak su tüketmek çok önemlidir. Kefir, probiyotik yoğurt gibi seçimler bebekte alerjik belirtilerin daha az gözükmesine neden olur. Düzenli sebze tüketmek, kuru meyve su tüketmek bu dönemde görülebilecek kabızlığın da geçmesine neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat