Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gaz maskesi hangi durumlarda kullanılır?

3,207
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gaz maskesi hangi durumlarda kullanılır?

Zararlı gaz veya tozların yoğun olarak bulunduğu ortamlarda bu zararlı maddeleri solunum yoluyla vücuda girebilir ve birçok rahatsızlığa neden olabilir. Bunun önlenmesi için zararlı gaz ya da tozların bulunduğu ortamda çalışan kişiler gaz maskesi ya da toz maskesi kullanmak zorundadır. Bu maskeler ortamdaki zararlı maddeleri filtreleyerek kişinin zarar görmesini önler.

Zararlı gaz içeren ortamlarda gazın kimyasal özelliğine göre özel filtreleri olan yarım yüz gaz maskeleri ya da tam yüz gaz maskeleri kullanılır. Gaz maskeleri yüze oturan taşıyıcı kısım ve filtreden oluşur. Gaz maskesi filtreleri kişiyi organik, inorganik veya asit ya da amonyak kaynaklı gazlara karşı koruma sağlar.

Ortamdaki gaz göz ve cilde de zararlıyla tam yüz maskeleri kullanılır. Tam yüz maskeleri gazın göz ve ciltle temasını engellediği için koruma sağlar. Sadece solunum riskinin olduğu ortamlarda ise yarım yüz maskeleri kullanılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat