Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gastric Bypass ile ne kadar kilo vermek mümkün?

17,193
kez izlendi
Puan: 4.80 / 5
Detaylı Açıklama

Gastric Bypass ile ne kadar kilo vermek mümkün?

Gastric Bypass ameliyatı son derece etkili kilo kaybettiren cerrahi yöntemlerden bir tanesidir. Bu ameliyat sonrasında ameliyatın mekanizması gereği hem mide hacmi küçüldüğünden, hem de ince bağırsaklar üzerinde emilim problemi yaratıldığından kilo kaybı ameliyattan hemen sonra başlamakta ve son derece de etkili kilo kaybedilmektedir. 

Birinci yılın sonuna doğru, Gastric Bypass geçirilmiş olgularda fazla kiloların yüzde 80 - 85'inin kaybedilmesi mümkündür. Bu ameliyatın 18. ayından sonra hastalarımızın artık kilo vermesini beklememekteyiz. Diğer ameliyatlarda olduğu gibi, bazı olgularımızda ikinci yıl, bazılarında ise üçüncü yıllarda yine düşük oranlarda geri kilo alımı ile karşı karşıya kalınabilir. Bu yüzden bu hastalarımızın ameliyattan sonraki beslenme düzenlerine uyumu son derece önemlidir. 

Gastric Bypass özellikle tip 2 diyabet gibi metabolik hastalık görülen olgularda oldukça etkili, diyabeti düzelten ve son derece tatminkar düzeyde kilo kaybı sağlayan cerrahi yöntemlerden bir tanesidir. 

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat