Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Frengi nasıl tedavi edilir?

31,665
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Frengi nasıl tedavi edilir?
Sifilis tedavisi çok eskilere dayanan ve kolay bir tedavidir. İğne şeklinde uygulanan Penisilin tedavisiyle 7-15 gün arasında bitmektedir. Penisilin alerjisi olan insanlarda ise ağızdan tedavi eden başka antibiyotikler kullanılır.

Frengi tedavisi oldukça basit, yeter ki tanı zamanında konsun. Frengi birinci ve ikinci dönemde yakalandığında, tedavi edilebilirliği %100'dür. Burada önemli olan, asemptomatik denilen hiçbir semptomu kalmamış, latent sifilis, yani gizli sifilisli insanlarla ilişkiye girildiğinde yakalanacak olan kişilerin durumudur. Cinselliği fazla yaşayan insanların zaman zaman frengi testlerini yaptırmasında fayda var.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat