Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Frankfurt'ta nereleri görelim?

1,135
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Frankfurt'ta nereleri görelim?

Frankfurt eski şehir merkezi ziyaretçilerin ilgisini çeker. Adını belediye binasından alan Römer Meydanı 2. Dünya Savaşı'nda tahrip olmuş olsa da tekrar yenilenmiş ve 15. yüzyıldaki görünümüne kavuşmuştur. Bu meydanda restoranlar, kafeler, hediyelik eşya satan dükkanlar bulunur. Burada ayrıca gotik bir kilise de yer alır. 


Meydanın ortasında ise adalet çeşmesi yer alır. Meydanın yukarısında 14. yüzyıla ait gotik bir katedral yer alır. Meydandan nehre doğru inerseniz yaya köprüsüne ulaşabilirsiniz. Bu köprüden hem eski tarafı hem de yeni şehri görebilirsiniz. 

Hauptbahnhof da bir başka meydandır. Nehrin diğer tarafında pek çok müze gezilebilir. Şehrin eski tarihi opera binası da gezilebilir. Şehri tepeden seyretmek isteyenler meintower'e çıkabilir, terasından şehri fotoğraflayabilirsiniz. Goethe'nin evi edebiyatseverlerin gidebileceği özel bir yerdir. Eylül ayında da Frankfurt Kitap Fuarı ziyaret edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat