Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Frankfurt'ta ne yiyelim?

667
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Frankfurt'ta ne yiyelim?

Alman mutfağı domuz et olarak en fazla kullanılan hayvandır. Domuz eti en çok sosis olarak tüketilir. Kümes hayvanlarından tavuk, hindi eti de çok kullanılır. Balık olarak alabalık ve somon da sık tüketilir. Patates çok tüketildiğinden sofralarda da pek çok çeşidine rastlanır. 


Et ve sosis yemeklerinin yanında da bizdeki lahana turşusuna yakın bir garnitür kullanılır. Sebze olarak kuşkonmaz bol kullanılır. Almanlar ayrıca pastacılık ve ekmek yönünden de son derece zengin bir mutfağa sahipler. Alman ekmekleri, Alman pastaları ve bu nedenle Alman kahvaltısı son derece zengindir. 

İçki olarak en popüler içki Alman birasıdır. Geleneksel Alman yemeklerine birahanelerde ve restoranlarda tadabilirsiniz. Freskas Bölgesi özellikle pek çok restoranı içermesi nedeniyle popüler bir yerdir. Gerek dünya mutfağı gerekse Alman mutfağı burada çok fazla çeşit ile yer alır. 

Almanya'da Türk dönerinden biraz farklı olmak üzere döner de son derece popülerdir. Balık ürünleri yiyebileceğiniz North Sea adlı fast food zinciri de tercih edilebilir. Frankfurter sosis, elma şarabı da mutlaka denenmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat