Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Format nasıl atılır?

768,133
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Format nasıl atılır?
Format atma işlemiyle öncelikli olarak bilgisayarın işletim sistemini kurarken karşılaşırız. İşletim sistemini kurarken de işletim sistemi CD'si ile bilgisayarınızı BIOS ile ilgili ayarları yapıp başlatmanız ve işletim sistemi CD'si ile boot etmeniz gerekmektedir.

- Göreceğiniz ekranda Türkçe'yi seçip Next butonuna tıklayarak ilerledikten sonra Install Now, yani kuruluma devam et butonuna tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz.
- Lisans Sözleşmesi ekranından sonra karşınıza Upgrage (Yükselt) ve Custom seçenekleri çıkacaktır. Custom seçeneğiyle devam edin. Burada karşınıza diskler çıkacak.
- Format atmak istediğiniz diski seçip Drive Options kısmından format seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Format seçeneğini tıklarsanız karşınıza diskteki her şeyin silineceğini bildiren bir uyarı çıkar. Bunu da OK diyerek geçerek diskin format işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
- Diskteki bilgiler silindikten sonra boş disk üzerinde işletim sistemini kurabilirsiniz.

Format atılan bilgisayar diskindeki verileri kurtarma

Format atma işlemi tam olarak disklerin içerisindeki verileri silen bir işlem değildir. Disklerin üzerindeki verilerin başlangıç ve bitiş noktalarını yok ederek diskin boş görünmesini sağlayan bir işlemdir. Dolayısıyla, bir diske format attığınız zaman içindeki bilgileri çeşitli veri kurtarma yazılımlarıyla kurtarmanız mümkündür.
Teknoloji Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat