Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizik tedavi ile kireçlenme nasıl geçirilir?

17,303
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fizik tedavi ile kireçlenme nasıl geçirilir?

Burada çok çelişkili bilimsel araştırmalar vardır. Kireçlenme oluştuktan sonra, örneğin topuk dikeni gibi topuktaki yoğunluğun artması, kemik yoğunluğunun artması ve kemikteki dikensi çıkıntıları ESVT adını verdiğimiz şok akımlarla kırabiliyoruz. Fakat bu uygulamaları omurgaya bası yapabileceği için kullanamıyoruz. Dolayısıyla kireçlenmenin tedavisinde kullanılan cihazlar, fizik tedavi yöntemleri vardır. Fakat bu kireçlenmenin olduğu bölgeye göre, kireçlenmenin tipine göre değişmektedir. 

Bel ve boyun bölgesinde oluşan, özellikle omurgadaki kireçlenmelerde fizik tedavi cihazlarımızla, ultrason, lazer gibi cihazlarla o bölgedeki doku dolaşımını arttırarak dokunun beslenmesini sağlıyoruz. Metabolizması artan dokuda da kireç oluşumu azalabilmektedir. Burada yine diz dokusuna baktığımızda, diz eklem aralığının daralmasıyla beraber dizdeki kemik ve kıkırdak dokunun yeterince beslenememesi oradaki doku kalitesini bozmakta ve kireç oluşumu, yani dokuların sertleşmesi artmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat