Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fibromiyalji nasıl tedavi edilir?

13,871
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fibromiyalji nasıl tedavi edilir?

Fibromiyaljinin tedavisinde yıllardır pek çok yöntem denenmektedir. Halen pek çok öneri ve uygulamalar söz konusudur. Hastalığın tedavisi ile ilgili bir takım denemeler halen mevcuttur. 


Fibromiyalji tedavisi için en sık kullanılanlar, antidepresan ilaçlardır. Bunların, kasın oksenijasyonunda önemli bir rolü olduğu teorileri söz konusudur. Dolayısıyla tedavinin ana faktörü olarak yıllarca kullanılmışlardır.

Fibromiyalji tedavisinde, antidepresan ilaçlar dışında bir takım egzersiz programları da yıllardır devam etmektedir. Bunlar ağırlıkla aerobik egzersiz programı tarzında egzersiz programlarıdır. 

Özellikle fizik tedavi yöntemlerinin de fibromiyalji tedavisinde sıklıkla kullanıldığını ve halen kullanılmaya devam edildiğini görüyoruz. 

Fibromiyalji tedavisinde kişinin yaşam alışkanlıklarının düzenlenmesi de çok önemlidir ve bu mutlaka gözden geçirilmesi gereken bir konudur.

Fibromiyalji hastalığı tedavisinde uyku düzeni de çok önemlidir. Hastanın uyku süresi, uyuyup uyanma saatleri ve uyku şekli ele alınmalı, gereken düzenlenmelerinin yapılması gerekir.

Son yıllarda fibromiyalji için yeni çıkmış pek çok tedavi modeliteleri fibromiyalji için de denenmiştir ve denenmeye devam etmiştir.

Özellikle kuru iğne tedavisi fibromiyaljide aşağı yukarı 10 yıldır ciddi bir şekilde iyi sonuçlar vermektedir. 

Kişinin ek mekanik problemleri varsa, bunlarla birlikte uygulandığında, fibromiyalji hastalarının çok büyük bir kısmının kuru iğne tedavisi ile tamamen şifaya kavuşması mümkün görünmektedir. 

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat