Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fibromiyalji kuru iğne ile nasıl tedavi edilir?

10,264
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fibromiyalji kuru iğne ile nasıl tedavi edilir?

Fibromiyaljide kuru iğne tedavisi çok etkili sonuçlar sağlamaktadır. Hastaların çok büyük bir kısmı sadece kuru iğne tedavisi ile de düzelebilmektedir. Eğer fibromiyaljiye eklenmiş bir takım mekanik problemler varsa, onların da bir bütün halinde kuru iğne ile birlikte tamamen şifaya ulaşması mümkündür. 


Burada hastaların pek çoğunun kronik problemlerinin kuru iğne tedavisi ile düzeltilebildiğini görüyoruz. 

Kuru iğne tedavisi, yan etkisi olmayan bir tedavi türüdür. Tedavi sırasında hastaya herhangi bir ilaç kullandırılmaz. Kuru iğnede tedavsiinde, hastanın problemli bölgelerine sadece iğne uygulaması yapılır. İğnenede herhangi bir ilaç bulunmaz. 

Kuru iğne tedavisinde kullanılan iğneler çok ince olduğu için hastanın herhangi bir şekilde canını yanmaz, ancak problemin şiddeti oranında problemli bölgelerde elbette bir takım ağrılar görülebilir.

Herhangi bir yan etkiye ve alerjiye neden olmadığı için kuru iğne tedavisi her yaşta insana uygulanabilir.

Kuru iğne tedavisi, özellikle kronik bir hastalık nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanmak zorunda olan, sistemi hastalıkları nedeniyle ilaç kullanmak zorunda olan hastalarda, herhangi bir etkileşime neden olmadığı için rahatlıkla kullanılabilir. 

Kuru iğne tedavisi özellikleri

Kuru iğne tedavisi belli seanslarla uygulanabiliyor. Fibromiyaljide genellikle haftada bir uugulanması daha iyi sonuçlar verebiliyor.

Fibromiyalji için yapılan kuru iğne tedavisinin ne kadar, kaç saat süreceği, hastanın genel durumuna, şikayetlerinin şiddetine bağlı olarak değişebiliyor. Ancak çok yaygın dönemlerde ve çok kronik durumlarda genellikle 10 seansı geçebiliyor.

Kuru iğne tedavisi kalıcı bir tedavidir. Dolayısıyla hastaların çok büyük bir kısmı kuru iğne tedadvisi ile  değişebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat