Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fetal cerrahi yöntemleri nelerdir?

152
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fetal cerrahi yöntemleri nelerdir?

Fetal cerrahi yöntemleri arasında birincisi doğum sonrası düzeltme operasyonudur. Doğumsal anomalilerde tanının koyulma zamanı gecikmiş veya bir nedenden tanı geç koyulmuş ise bebeğin hayati fonksiyonları monitorize edilir. Normal doğumun gerçekleşmesi beklenir ve doğum sonrası en kısa sürede müdahale edilir. 


İkinci olarak tanı koyulduktan sonra eğer uygun bir cerrahi yöntem yoksa ya da anne karnında müdahale için gerekli kriterler yoksa bebeğin erken doğumunu gerçekleştirip, doğum sonrası cerrahi müdahalesi yapılabilir. Anne karnındaki müdahalelerde ise birincisi ultrason eşliğinde akciğer, idrar yolları gibi sıvı biriken organlara, sıvının boşaltılması ya da bir tüp takılması şeklindedir. 

Açık cerrahi yöntemlerinde ise bebeğin doğumsal anomalisi tespit edildikten sonra ya da uygun haftası geldikten sonra bebek anne karnından alınır, gerekli müdahale yapıldıktan sonra operasyon yapılır. Operasyon sonrası bebek anne karnına tekrar yerleştirilir. Kapalı yöntemde ise plasentanın yerleşim durumuna göre anne karnı açılabilir ya da operasyon kapalı olarak da yapılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat