Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fazla güneşlenme göz altı morluğuna yol açar mı?

5,352
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Fazla güneşlenme göz altı morluğuna yol açar mı?
Fazla güneşlenmenin cildimiz üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. Bunlardan bir tanesi göz çevresindeki hassas derinin güneşin zararlı etkilerinden etkilenmesi, göz çevresindeki kılcal damarların genişlemesi ve bu damarlarda kan birikmesi sonucu göz çevresi morluklarının belirgin hale gelmesidir. Bu nedenle özellikle güneş ışınlarının yeryüzüne en yoğun şekilde ulaştığı öğlen saatlerind güneşlenmekten kaçınmalıyız.

Bazı kişilerin gözleri güneş ışınlarına karşı daha hassastır. Özellikle yeşil ve mavi renkte gözler güneşe çıktığında gözleri güneş ışınlarından fazlaca etkilenir, sulanır, yaşarır ve kaşıntı başlar. Tüm bunlar göz çevresi morluklarının artmasına yol açan faktörlerdir. Bunlara karşı kaliteli bir güneş gözlüğü kullanımını ihmal etmemek, güneşli günlerde göz çevresi morluklarının yoğunlaşmaması için alacağınız önlemlerin başında gelir. 
Moda & Güzellik Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat