Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fatih Terim nasıl bir teknik direktör?

329
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Fatih Terim nasıl bir teknik direktör?

Fatih Terim, futbolu bıraktıktan sonra kendine İstanbul'da bir spor mağazası kurdu ve ticarete girdi. Teknik direktörlüğe çok sıcak bakmıyordu. Sonra çevresinden gelen ısrarlar üzerine futbola geri döndü.

Terim, teknik direktörlük kariyerine Ankaragücü'nde başladı. İki yıl burada çalıştı. İlk yılında Ankaragücü 1. Ligi 6. sırada bitirdi. Terim daha sonra Göztepe'de teknik direktörlük yaptı. Daha sonra Milli takıma geçti. Burada dönemin teknik direktörü Piontek'in yardımcısı ve Ümit Milli Takım teknik direktörü olarak çalıştı. Terim, Ümit Milli Takım'da daha sonra Galatasaray'ın kemik kadrosunu oluşturacak olan  oyuncularla Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu'nu kazandı.

Terim bundan sonra Piontek'in yerine Milli Takım Teknik Direktörlüğü'ne getirildi. Burada Türk futbol tarihi için ilginç bir durum yaşandı. Sepp Piontek, Türk A Milli Takımı'ndaki görevinden ayırılırken yerine Fatih Terim'in getirilmesini şart koşmuştu. Terim milli takımın başına geçtikten hemen sonra 1996 yılında Türkiye'yi ilk kez Avrupa Kupası'na götürerek ilk önemli başarısını kazandı.

Fatih Terim çalışkan ve azimli bir teknik direktör. Gerekti zaman durumu biraz gererek gerilimden sonuç çıkarabilen bir taktik anlayışa sahip. Terim'in kazanma arzusu çok yüksektir. Terim'i hücumcu ya da savunmacı olarak nitelemek doğru olmaz çünkü Terim yeri geldiğinde bu iki taktiğe de başvurup sonuç alabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat