Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Farklı cilt tiplerine kalıcı makyaj nasıl yapılır?

1,285
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Farklı cilt tiplerine kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Kalıcı makyajda, tıpkı günlük yaptığımız makyajda olduğu gibi makyaj tekniğinin, kullanılan malzemelerin, pigment oranlarının cilt yapısına uygun olması gerekir. Bu anlamda her cilde aynı kalıcı makyaj tekniği uygulanmaz. Buna göre cildin hassasiyeti, pigment moleküllerine tepkisi vb. pek çok parametre dikkate alınmalıdır. Kimi ciltler, örneğin yağlı ciltler normal ciltten daha kalındır. Bu nedenle pigmentasyon normal cilde göre yeterli gelmeyebilir veya homojen dağılmayabilir. Bu nedenle her ciltte uygulama farklı olacaktır. 

Cilt tipine göre kalıcı makyaj teknikleri

Normal ciltler için kalıcı makyaj: Cilt hassasiyeti aşırı hassasiyet olmaksızın normaldir. Cilt kanamaz, doku nemi kaybolmaz, derideki pigmentasyon homojen olarak kalır, kolay iyileşir ve ilk tedaviden hemen sonra hoş bir sonuç elde edilir. Kalıcı makyaj daha az solma ile birlikte daha uzun süre ciltte kalır ve daha az kusurlu olur.

Yağlı ciltler için kalıcı makyaj: Cilt hassasiyeti aşırı hassasiyet olmaksızın normaldir. Çünkü cilt normal bir ciltten biraz daha kalındır. Artan yağ üretiminden dolayı yağlı cilt, pigment moleküllerini daha zor alır. Bu yüzden pigmentasyon rengi bir tedaviden sonra her zaman güçlü olmaz ve homojen değildir. Bazen pigmentli rengin dış hatları derideki aşırı yağ birikiminden o kadar keskin kalmaz örneğin; kaş yapımında kıl darbeleri. Bundan dolayı daha sonra lekeli ve solgun bir makyaj olarak görülebilir.

Yağlı cilt yüzeyi her zaman yüksek kolesterol içeriğinden dolayı su kaybeder (kurudur). İşte bundan dolayı cilt tipinde deri dökülmesi daha yaygın ve şiddetlidir. Ciltte uygulanan kalıcı makyaj daha hızlı kaybolur ve daha kısa ömürlüdür. Ayrıca deride yağlanma sıklıkla damar genişlemesi ile birlikte görülebilir. Bu kılcalların ve kan damarlarının genişlediği anlamına gelir. Bu yüzden bu tipte kalıcı kaş yapımı esnasında kanamada artış görülebilir. Doku sıvısında sızma prosedür anında ve sonrasında daha şiddetli olabilir. Bu pigmentasyonu biraz daha zorlaştırır. Yine de bütün prosedür normal cilt ile neredeyse aynıdır.

Kuru ciltler için kalıcı makyaj: Daha hassastır ve biraz daha kolay kanayabilir. Ayrıca sert, daha az esnektir. Kalıcı makyaj tedavileri, genel olarak bu tip cilde sahip olan müşteriler için daha ağrılıdır. Aşırı güneşte kalma veya solarium kullanımı cildin daha fazla nem kaybetmesine neden olur. Bundan dolayı müşterimize kalıcı makyaj uygulamasından 1 - 2 hafta önce bu tür uygulamaları yapmamalarını önermekteyiz. Bu süreçte cilt kanamaya başlarsa micropigmentationun homojen olması güçleşecektir. Cilt yeterince nemli değilse micropigmentation eşit olarak yerleşmeyecektir.

Yağsız ciltler için kalıcı makyaj: Bu sorun genel olarak yaşlı insanlar arasında görülür ancak bazen gençlerde de gözlenebilir. Ciltte yeterince yağ yoksa dikkatli olmamız gerekir çünkü cilt daha fazla pigment absorbe edebilir ve kalıcı makyaj beklediğimizden daha koyu olur. Bu çoğunlukla kalıcı kaş yapımında meydana gelir. Bu sorunun olması durumunda Vurgulama Tekniği ile onu yine düzeltebiliriz.

Hassas ciltler için kalıcı makyaj: Doğal olarak müşterimizin cildi çok hassas ise çok daha dikkatli olmamız gerekir. Bu özel cilt tipi değildir ve genel olarak daha olumsuz faktörler bir arada yer alır. Genel olarak kalıcı makyaj prosedürü daha ağrılıdır ve cilt daha fazla nem kaybeder ve daha kolay kanar. Ağrıyı azaltmak ve kanamayı durdurmaya yardımcı olacak şekilde kan damarlarının büzülmesini sağlamak için daha sık olarak anestezik madde uygulaması gerekir. İyileşme süreci daha fazla sürer ve müşteri kendini daha az rahat hisseder. Kalıcı makyaj esnasında ciltte kızarıklıklar olabilir veya hatta ödem gözlenebilir. Bazı nedenlerden dolayı müşterimizin cildi zaten iltihaplı ise kalıcı makyaj tedavisini bir sonraki sefere ertelemeniz gerekir.

Aşırı nemli ciltler için kalıcı makyaj: Bu belirti, sadece kalıcı makyaj prosedürü boyunca gözlenebilir ve iğne cilt temasında aşırı doku sıvısı sızmasına neden olur. Pigmentler ciltte o kadar kolay kalamadığından dolayı bu işimizi zorlaştırır. Zaten prosedür anında cilt şişebilir ve ödem oluşabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat