Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Excimer lazer ile göz ameliyatı nasıl gerçekleşiyor?

290,968
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Excimer lazer ile göz ameliyatı nasıl gerçekleşiyor?

Kişi önce bize muayeneye geliyor. Çok detaylı bir muayene yapıyoruz. Ameliyat hazırlığı aşağı yukarı 5 10 dakika sürüyor. Gözü damlalarla uyuşturuyoruz. Etrafını iyice siliyoruz. Sıra lazere geliyor. Kişi rahat bir şekilde yatıyor. Genellikle sakinleştirici bir hap veriyoruz. Dolayısıyla kişi son derece rahat oluyor.

Doktora güven önemli

Tedavi çok rahat bir ortamda yapılıyor. Çünkü tedaviden önce bütün detayları uzun uzun anlattığımız için kişi ne yapılacağını biliyor. Doktora güvenmek, tedavi sırasındaki ilgi ve ortam hakikaten tedavinin kolaylığı açısından çok önemli. Kişiyle konuşarak çok rahat bir şekilde tedaviyi yapıyoruz. Önce bir göz yapılıyor. Göz kapağını açık tutmak için ekartör dediğimiz bir alet takıyoruz. Kişi istese de gözünü kapatamıyor. Lazer göze kilitleniyor, kişi oynatsa bile gözü takip ediyor. Bir göz 4 dakikada bitiyor. 4 dakika da diğer göz. Sonra tedavi bitiyor ve kişi evine gidiyor.

Kalıcılığın nedeni

Excimer Lazer korneada bir traşlama yapıyor ve oradan bir doku alarak numarayı düzeltiyor. Yani yapılan olay; gözlük camındaki bombeliğe benzetilebilir. Excimer Lazer aynı bombeyi, o bombelik açısını minyatür olarak kornea dokusu üzerinde oluşturuyor. Tam göz bebeğinin önüne denk gelen kısımda olduğu için de kalıcı oluyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat