Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evlilikte cinsel yaşamın sona ermesi boşanma sebebi sayılabilir mi?

19,204
kez izlendi
Puan: 4.90 / 5
Detaylı Açıklama

Evlilikte cinsel yaşamın sona ermesi boşanma sebebi sayılabilir mi?

Evlilikte cinsel yaşam söz konusu olduğunda bazı kişilerin libidosunun yüksek bazılarının da düşük olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iki kişi de az cinsellikten memnunsa bununla ilgili yargıda bulunmak yanlıştır. Bir kişi arzulu diğer değilse ise sorun var demektir. Devamı videoda!


Evlilikte cinsel yaşam söz konusu olduğunda bazı kişilerin libidosunun yüksek bazılarının da düşük olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iki kişi de az cinsellikten memnunsa bununla ilgili yargıda bulunmak yanlıştır. Bir kişi arzulu diğer değilse ise sorun var demektir.

Taraflar arasındaki cinsel uyumsuzluk, birinin sahip olduğu ve tedavi ettirmek istemediği cinsel hastalıklar boşanma sebebi olarak sayılabilir. Cinsel hayatı olmayan bir evliliğin devam ettirilmesi beklenemez.

Burada önemli olan kusurun kimden kaynaklandığı, giderilip giderilemeyeceği ve kişinin tedaviye yanaşıp yanaşmadığıdır. Erkekler için ereksiyon sorunu, kadınlar için vajinismus gibi durumlarda evliliğin devam etmesi söz konusu olmaz. Çünkü evlilik içinde tarafların birbirlerine saygı ve sevgisiyle birlikte cinsel hayata da ihtiyaç vardır. Bunu sağlayamayan tarafın gerekli tedaviyi görmesi gerekir. 

Kadın veya erkekte görülen cinsel sorunların tedavisi için eşler birbirlerine destek olarak tedaviye birlikte gitmeleri gerekir. Tedaviye çift olarak gidildiğinde başarı oranı her zaman yüksek olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat