Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evlilik cinselliği öldürür mü?

4,097
kez izlendi
Puan: 3.25 / 5
Detaylı Açıklama

Evlilik cinselliği öldürür mü?

Çiftler evlendiklerinde aynı evde, birlikte yaşıyorlar ve uzun bir ilişki söz konusu olduğunda, ilişkiyi yıpratabilecek pek çok faktör devreye girebiliyor.

Öncelikle birbirlerini her halleriyle görmüş oluyorlar. Özellikle çocuk sahibi olduklarında evin ortamı da değişebilmektedir. Ama bu tamamen iki tarafın da tutumlarına, gösterdikleri emeğe bağlı olarak değişebilecektir. Evlenince cinsel hayat azalır veya ikinci plana atılır demek doğru değildir. İki kişinin buradaki gayreti son derece önemlidir. Öncelikle çiftin birbirine karşı saygılı olması gerekir.

Eğer birbirlerinin her halini görmek çiftlerden birini rahatsız ediyorsa partnerinin buna dikkat etmesi gerekir. Evlilikte önemli olan akşam çocuklar yattıktan sonra tarafların televizyon izlemesi, kendi kabuğuna çekilmesi değildir. Birbirlerine daha fazla zaman ayırmaları, daha çok şey paylaşmaları, yan yana vakit geçirmeleri önemlidir. Bu da cinselliğin daha fazla yaşanmasına katkı sağlayacaktır. 

Özellikle evli çiftlerde çok görülen bir sorun da çocukların anne veya babayla yatmasıdır. Üç kişi aynı yatağa sığamayacağı için baba başka bir yerde yatmaya başlar ve bu çift, çocukları belli bir yaşa gelene kadar neredeyse aynı yatakta yatmazlar. Bu da birlikte geçirilen zamanı, teması azaltmaktadır. Cinsellik de bu nedenle azalacaktır. 
Özetle, birlikte yaşamın getirdiği alışkanlıklara izin verilmediği, çiftlerin birbirine olan saygısını kaybetmemelerine özen gösterildiği sürece, evliliğin cinselliği öldüreceği doğru bir ifade olmayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat