Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evli çiftlerin hangi sıklıkta cinsellik yaşaması normaldir?

144,110
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Detaylı Açıklama

Evli çiftlerin hangi sıklıkta cinsellik yaşaması normaldir?

Bireylerin cinsel ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Kimisi için cinsel ilişki her gün, kimisi için haftada bir ya da ayda bir olabilir.

Bireylerin cinsel iştahı konusunda aynı fikirde olmaları gerekir. İçinde bulunulan durumlar, şartlar kişinin düşünceleri ve hayalleri cinsel iştahı etkileyen etmenlerdir. Bu sebeple 20'li yaşlarda cansız bir cinsellik yaşarken 30'lu 40'lı yaşlarda cinsel iştah daha da artar.

Genellikle kadınlar 30'lu yaşlarında cinsel arzu zirvelerindedir. Erkeklerde bu durum 20'li yaşlarda mevcuttur. Ancak yaşı genç olan erkekle daha ileriki yaştaki erkeğin bir kadını tatmin etme becerileri aynı olmayabilir. Yaşı ileri olan erkek, kadını memnun etmeyi daha iyi bildiği için doyurucu bir cinsel ilişki sağlayabilir.

Cinsellik sadece cinsel organların ilişkisi değil. Daha çok dokunarak, sevişerek, haz vererek ve alarak, ruhun paylaşılması demektir. 

Kişilerin yoğunlukları, stresleri, ruh durumları, ilişki problemleri cinsel birlikteliği de azaltabiliyor. Cinsel ilişki sıklığının ciddi anlamda azalması yani ayda bir ya da daha uzun bir sürede olması ilişkiyi zedeleyebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat