Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evin hangi odasını ne renk boyatmalıyım?

19,438
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evin hangi odasını ne renk boyatmalıyım?

Salonda duvar boyası renk seçimi

Ortak paylaşım alanlarından salon, mekan olarak yapının en büyük parçalarından biri olduğu için burada ılımlı ve orta tonları tercih etmek akıllıca olur. Bej, Ay tozu, gölgeli gri gibi renkler burada kullanılmaya çok uygundur. Aynı zamanda mekanın içinde dinamizmin artığı geçitler de vardır. Koridorların en önemli özelliği farklı mekanları birbirleri ile birleştiren geçit alanı olmasıdır. Buradaki durumu iki farklı yaklaşım ile çözebiliriz. İstenildiğinde daha romantik ya da orta tonlarda mint renkleri, turkuaz tonları gibi özel, sevdiğimiz, sempati duyduğumuz renkleri tercih edebiliriz. Bunun dışında bir sanat mekanını geziyor gibi yaşayan bireylerin fotoğraflarını sergilediğimiz bir sanat mekanındaki düzenek gibi daha koyu, füme, gri, antrasit tonları ile mekandaki yaşayan insanları işaretleyebiliriz. 

AlpinaSilan Silikonlu İç Cephe Boyası

- AlpinaSilan Silikonlu İç Cephe Boyası ile yüzeyler kolay silinir; pürüzsüzdür, leke tutmaz. Evinizin renkleri ilk günlü canlılığını hiç kaybetmez.

- Filli Boya bayilerinde bulabileceğiniz Coloration renklerini yaşam alanlarınıza en yüksek performansla taşımak için AlpinaSilan İç Cephe Boyası'nı tercih edebilirsiniz.

Banyoda duvar rengi seçimi

Banyo grupları için renk seçerken rahatlatıcı ve medite edici olmalarına dikkat etmek gerekir. Arınma mekanları olarak tanımladığımız bu bölümlerde aquatic renkler alışkanlıklarımızdan biridir. Banyo gruplarında mint rengi, turkuaz, kobalt mavisi, mavinin özel tonları ile laciverte kadar uzanabilecek, hatta belki yeşilin tonları ile birleştirebileceğimiz aquatic tonlar kullanılabilir.

Bu renkleri kirli beyaz, sarı, marin tonları dediğimiz bir parça daha gökyüzü mavileri, kum beyazı gibi renklerle birlikte kullanarak özel mekanlara dönüştürebiliriz.

Mutfakta duvar rengi seçimi

Mutfak, yine dinamizmin en yüksek olduğu mekanlardan biridir. Rengin çok doyduğu mekanlardan olan mutfaklarda daha konsantre renkler kullanılmalıdır. Renkten, rengin şiddetinden çok hoşlanıyorsak sarı, safran, krom sarısı, bej tonları mutfak iiçin idealdir. 

Alternatif yeni renkler kullanmak istiyorsak lila tonları, buz grisi, buz mavisi ise daha modern, daha loft alanlara dönüştürülebilecek bir yapıyı temsil eder. Yenilikçi olmak adına beyaz, kirli beyaz ve loft renklerin loft mekanlar için uygun olduğunu düşünerek buz grileri ve buz mavilerini de mutfak için kullanmak çok akıllıca olabilir. 

Mutfak mekanlarındaki dinamizmi modern anlatımla daha dingin bir hale getirmek mümkündür. Önerdiğimiz buz grileri, mavi ve lila tonları yenilikçi olmanın dışında mekanları daha fazla büyütecek ve loft alanlara dönüştürecektir.

Çocuk odalarında duvar rengi seçimi

Yaşam alanlarının en özel mekanlarından biri de çocuk odalarıdır. Çocuk odalarında renk seçimini çok önemsememiz gerekir. Çünkü anlayışlarımız ve standartlarımız çok klasik. Özellikle halen çocuğun cinsiyetine yönelik renk seçimleri tercih ediliyor. Oysa renk bilimcileri olarak biz bu standart yaklaşımdan biraz uzaklaşıp, çocuğu karakter, birey olarak ele almanın daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden klasik anlamda pembe ve mavinin yerini alan mint rengi gibi, yeşilin ve mavinin okyanus tonlarını tercih edip, bej skalası ile de nörtleştirerek kişinin karakterinin oluşumunda daha etkili sonuçlar oluşmasına yardımcı olabiliriz.

Son dönemlerde çocuk odaları için pembe ve mavinin yerine daha dinamik, daha barışçıl ve daha üretken renkleri tercih etmenin daha önemli olduğunu düşünüyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat