Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde ne tür dekoratif aydınlatmalar kullanabiliriz?

2,203
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde ne tür dekoratif aydınlatmalar kullanabiliriz?

Evimizde kullanacağımız dekoratif aydınlatmalar; sarkıt aydınlatmalar, spot aydınlatmalar, endirekt ya da gizli aydınlatmalar, ayaklı aydınlatmalar ve abajurlar olarak sayılabilir.

Sarkıt aydınlatmaları daha çok salonlarımızda kullanırız. Sarkıt aydınlatmalar genelde avize olarak bilinir.  Bunların tamamen camdan, ahşaptan ya da taştan yapılmış olanları vardır. Salonumuzun dekorasyonuna göre bunlardan herhangi biri tercih edilebilir. Salonda avizeler bir ya da iki tane olabilir. İlki merkez noktada diğeri ise yemek alanında olmak üzere iki avize salonun aydınlatılması için idealdir.

Sarkıt aydınlatmalara destek olması için şerit led aydınlatmalar ya da sport aydınlatmalar kullanılabilir. Bu tür endirekt aydınlatmalar sarkıt aydınlatmalara yardımcı olur.

Eğer 40m2?den büyük bir salonumuz var ise, sarkıt aydınlatmanın yanı sıra şerit, led ya da spot aydınlatmalar ihtiyacımızı karşılayabilir.

Günlük dilde ayaklı aydınlatmalar olarak bilinen Lambaderler salon, çalışma odası ya da yatak odası için düşünülebilir. Bu aydınlatmaların ışıkları direkt olarak değil, duvardan ve tavandan yansıyarak odamızı aydınlatacağı için loş ve rahatlatıcı bir aydınlatma seçeneği sunar. 

Evimizde kullandığımız abajurlar genellikle dekoratif amaçlar içindir.  Aydınlatmaya yönelik çok fazla bir işlevleri yoktur. Düşük wattlı ampullerle kullanılan abajurlar; yatak odasında, yatağın her iki tarafında kullanılmak için idealdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat