Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde lazerle kalıcı epilasyon (IPL) nasıl yapılır?

162,956
kez izlendi
Puan: 4.20 / 5
Detaylı Açıklama

Evde lazerle kalıcı epilasyon (IPL) nasıl yapılır?

Yoğunlaştırılmış Işık Teknolojisi ile Philips Lumea Precision Plus kullanımı gayet kolay bir cihaz.

Lumea'yı kullanmaya başlamadan önce lütfen kendi cilt tonunuz ve tüy renginiz için uygun olup olmadığını kontrol edin. Lumea'yı kullanmadan önce, uygulama yapmayı seçtiğiniz alanı tıraş ederek tüylerden arındırın.

Hazırlık
Uygulama yapılacak alanı tıraş ederek tüylerden arındırın. Bu işlemi, yalnızca ilk dört ya da beş uygulamada yapmanız yeterli olacaktır, daha sonra zaten gerek kalmayacak. Dört ya da beş uygulama sonunda cildiniz pürüzsüz hale gelecektir.

Uygulama yapmak istediğiniz bölge için doğru başlığı seçerek başlayabilirsiniz. Hassas bölge başlığı, yüzünüzde ve daha hassas bir uygulama gerektiren bölgelerde güvenle kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Vücut başlığını ise bacaklarınız gibi daha geniş yüzeylerde hızlı uygulama için kullanabilirsiniz.

Cihazı çalıştırın ve cilt tonunuza uygun ışık yoğunluğunu seçin. Sizin için en uygun ayarı öğrenmek için Lumea'nın uyumluluk çizelgesine başvurun. Cildiniz bronzlaşmış ise, bu cilt tonunuzu etkileyeceğinden doğru seçimi yapma konusunda özellikle dikkat edin. Her zaman kullandığını ışık ayarları değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıca, güneşlendikten sonra Lumea'nızı kullanmadan önce 48 saat beklediğinizden emin olun.

Philips Lumea'nın kullanılması
Philips Lumea'yı kullanmak gayet kolay. Öncelikle, Lumea'yı cildinize tamamen temas ettiğinden emin olmak için 90 derecelik bir açı ile hafif bir basınç uygulayacak şekilde yerleştirin. Cilde tamamen temas ettiğinden emin olduğunuzda atışa hazır düğmesi yeşil yanacaktır, artık kullanmak istediğiniz uygulama modunu seçebilirsiniz. Kaydırarak kullanma modu, ana uygulama modunuzdur. Bunun gibi kesintisiz bir hareket için atış düğmesini basılı tutmanız yeterlidir. Siz kaydırdığınız sürece atış devam edecektir. Kaldırarak kullanma modunu dizleriniz veya bikini bölgesi gibi daha zorlayıcı bölgeler için kullanabilirsiniz. Bu şekilde hareket etmek için atış düğmesini basıp bırakmanız gerekmektedir. Atışı görebilirsiniz. Atışlar arasında cihazı cildinizden uzaklaştırarak bu hareketi tekrarlayın. Aralık bırakmadığınızdan emin olun.

Dikkat edilmesi gerekenler
Lumea ile yüzünüze güvenli bir şekilde uygulama yapmak için özel olarak tasarlanmış ekstra korumalı hassas bölge başlığını kullanın. Bu başlığı çene, dudak üstü ve favori bölgesinde kullanabilirsiniz. Lumea'yı kaşlarınızda veya gözlere yakın bölgelerde kullanamazsınız. Uygulama süresi vücudunuzdaki bölgelere göre değişir. Yüzünüz ve koltukaltlarınız birer dakika, bikini bölgesi dört dakika ve bacaklarınızın dizden aşağısı yaklaşık 8'er dakikanızı alır.

Başlangıçta Lumea'nızı toplam dört veya beş defa her iki haftada bir kullanmalısınız. Uygulamalar arasında tüyler doğal olarak azalmaya başlar ve yeniden çıkmaları önlenmiş olur. İlk seanslardan sonra cildiniz pürüzsüzleşir. Bu süreç sonunda cildinizin sürekli pürüzsüz kalması için uygulamaları yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda tekrarlamanız yeterlidir.

Cihazın temizliği
Son olarak, harika sonuçlar almak ve cihazınızın ömrünü uzatmak için Lumea'nızı her uygulamadan sonra temizlemeniz oldukça önemlidir. Temizlik işlemi aynı zamanda istenmeyen cilt reaksiyonlarını ve yan etkileri önlemeye yardımcı olur. Lumea'nızı temizlemeden önce kapatın, ardından şarja takılı ise prizden çıkarıp soğumasını bekleyin. Kullanmış olduğunuz başlığı yerinden çıkarın. Filtre camını, başlığın yüzeyini ve başlığın içindeki metalik çerçeveyi temizlemek için cihazınıza ait temizleme bezini kullanın. Artık Lumea tertemiz ve bir sonraki uygulamanız için hazır. Gördüğünüz gibi Philips Lumea ile güzel, pürüzsüz bir cildin keyfini her gün yaşayabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat