Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde kuş ve kedi birlikte nasıl bakılır?

20,664
kez izlendi
Puan: 4.14 / 5
Detaylı Açıklama

Evde kuş ve kedi birlikte nasıl bakılır?

Evde kedi ve kuş, hatta kedi, köpek ve kuş bir arada bakılabilir. Önemli olan uygun beslenme ve sağlık koşullarının sağlanmasıdır.

Kedi ve kuşun bir arada bakılması ile ilgili en önemli kıstas, kuşun kediden önce eve alınmasıdır. Kuş, ev ile ilgili adaptasyon sürecini geçirdikten sonra kedinin eve yavruyken ve sonradan gelmesi gerekir. Kuşlar, strese bağlı hastalıklar konusunda daha hassas hayvanlardır. Eve gelecek yavru kedi, kuşu evin bir eşyası gibi kabullenecek, avcılık içgüdü ile gösterebileceği belli tepkisel davranışları da sonrasında göstermeyip, kuşu arkadaşı olarak kabul edecektir.

Kedi ve kuşu adaptasyon süreci haftalar, aylar alabilir; kimi zaman 1 yıl bile sürebilir. Sahip, birbirlerine zarar verebilmeleri açısından bu sürenin yeterli olduğu kanısına varırsa, belli bir zaman sonra kuş kafesinden de çıkartılabilir.

Kedi ve kuş beslerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise cüsse farklılıklarıdır. Kedi, avcılık içgüdüsünü yenmiş olsa bile kuş ile oyun esnasından istemeden ona zarar verebilir. Bu nedenle oyunları sahiplerinin gözetimi altında olmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat