Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde hamilelik testi nasıl yapılır?

127,978
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde hamilelik testi nasıl yapılır?

Gebelik testleri idrar veya kandan yapılabilir. Evde yapılan gebelik testleri, idrardan yapılan gebelik testleridir. Diğer gebelik testi ise laboratuvar ortamında kandan yapılan gebelik testidir. 

Beklenen âdet gününde gecikme olduysa idrardan gebelik testi evde rahatlıkla yapılabilir. Bu testi yapmak için eczanelerde satılan evde gebelik testlerini almanız, satın almadan önce mutlaka son kullanma tarihini kontrol etmeniz ve güvenilirliğinden emin olmanız gereklidir. Testi tarif edildiği şekilde uygulamak önemlidir. 

Kaset şeklindeki testler bir bardağa alınan idrar ile yapılır, ancak günümüzde uygulamayı kolaylaştıran çubuk şeklindeki testler eczanelerde bulunmaktadır. Günümüzde beklentilere göre farklı özellikleri bulunan gebelik testlerine ulaşmak mümkün. 

Örneğin Predictor 1971 yılından bu yana evde uygulanan ilk test olarak sürekli geliştirilen yeni avantajlar sunan bir gebelik testi. Yeni Predictor Early ile artık âdet gecikmesi beklenmeksizin, gecikmeden 6 gün öncesinde hamilelik tespit edilebiliyor. Testin yapılmasını takiben geçen 5 dk'nın ardından T penceresinde oluşan çift çizgi pozitif, yani hamilelik anlamına geliyor. Tek çizgi ise negatiftir. 

Çizgilerin renkleri, okunma süresi gibi testi okumada güçlük çekeceğinizi düşünüyorsanız, Predictor Early Digital, adet gecikmesinin 5 gün öncesinde dijital gösterge ekranlarında Yes+ (Hamilesiniz), No - (Hamile değilsiniz) şeklinde net olarak sonucu size veriyor. 

Erken gebelik testlerinde testin uygulanabileceği gün doğru hesaplanmalıdır. Testin yapılabileceği en erken günden de önce yapılan testlerde çıkan sonucun güvenilirliği tartışmalı bir hâl alacaktır. O nedenle Predictor Erken Gebelik Testi'ni en erken âdet gecikmesinden 6 gün önce yapabilirsiniz. Gecikmeyi beklediğiniz durumda ise erken gebelik testlerini değil, beklenen âdet gününde ya da gecikme durumunda kullanılması uygun olan normal gebelik testlerini kullanmalısınız. 

Evde yapılan gebelik testlerinin güvenilirlikleri yüzde yüz değildir. Yüzde 99'un üzerinde güvenilirliğe sahip Predictor, gebelik testlerinin yanı sıra ovülasyon testi ile gebe kalma şansınızın en yüksek olduğu 2 günü tespit etmenize yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat