Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde erkek çocukların saçını keserken ense tıraşı nasıl yapılmalı?

18,591
kez izlendi
Puan: 3.67 / 5
Detaylı Açıklama

Evde erkek çocukların saçını keserken ense tıraşı nasıl yapılmalı?

Erkek çocuklarının saçlarını kesmek için ilk önce saçları kendi çıkış yönünde tarayıp, ıslatıp ve kolay yönden parçalara ayırarak kesime başlayabilirsiniz. Kesimi yaparken saçı parçalara ayırıp, başı hafif öne doğru eğerek ayırdığınız tutamı, 90 derece oluşturacak şekilde tarayın ve düz makas yardımıyla uçlarından kesin. Eğer düzgün bir şekilde 90 derece taramadıysanız bir sonraki adımda saç tutamları üst üste gelmeyebilir. O yüzden tarama açısı çok önemlidir.

Tarama açısıyla ayırdıktan sonra saçı sırayla ayırdığınız noktadan itibaren tarayarak adım adım ilerleyin. Saçın ıslaklığı önemlidir, eğer kurursa mutlaka tekrar ıslatın. Çünkü kuru saçın alacağı dalga ile ıslak saçın alacağı dalga farklı olacaktır. 

Enseyi düzgün kesmek istediğinizde çocuğun başını öne doğru eğip, çenesini göğsünü yaslamasını sağlayarak saçı düz tarama imkanı yakalarsınız. Parmak ucuyla tutarak, makas ucuyla yavaş yavaş küçük hareketlerle kesebilirsiniz. Ense kesimini saçın çıkış yönüne tarayarak, ten bölgesine paralel bir şekilde tarayarak saç kesimini tamamlamış olursunuz. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat