Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde doğum yapan köpeğin bakımı nasıl olmalı?

6,460
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde doğum yapan köpeğin bakımı nasıl olmalı?

Evde doğum yapan köpeğin bakımı ile ilgilenmeden önce, öncelikle doğumun bittiğini tespit etmemiz gerekiyor. İçerdeki yavru sayısı daha önceden öğrenilmişse, örneğin 8 tane yavru görülmüşse ve doğumda 8 yavrunun da tamamen doğduğu ve hepsinin sağlıklı olduğu, hepsinin anne tarafından ilgilenildiği, annenin memelerinden süt geldiği ve bu sütün yavrular tarafından emildiği gözlemlememiz gerekir. 

Bazen bazı yavrular daha küçük, çelimsiz olabilir; bazı başka sağlık problemleri olabilir. Bazı yavrular kimi zaman anne ya da diğer yavrular tarafından dışlanabilirler. 

Bazı zaman da evde yaptığımız örtü ya da bulunduğu çevre içerisinde battaniye, örtü gibi alanların altına kaçabilirler çünkü yavrular hareketlidir. Bazı zaman anne yavrusunu yalamayı unutur, çişini yaptıramaz, bazen dışarıda kaldığı için yavru üşütebilir. İşte bu ve bu gibi durumlar açısından yavrular ve anne rutin hareketlerini yapıyor mu, bakmak gerekir. Çünkü doğum sonrasında birden fazla yavru ile birlikte bir sürü ortamı olacağından sürüden ayrılan, hareketlerinde bir farklılık olan var mı, bunların takip edilmesi ve gözlemlenmesi gerekir. 

Normal dışı bir durum varsa, gerekirse hekimlerden destek alınabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat