Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde bıçak nasıl bilenir?

50,125
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde bıçak nasıl bilenir?

Evde bıçak bileme işini basitçe iki aşamada gerçekleştirebilirsiniz. Bıçağınızın kalınlaşmış yüzeyini düzeltmek için bir eğe ve bıçağa kesicilik kazandırmak için bir masata ihtiyacınız olacaktır. Kalınlaşmış bıçağı eğeye sürterek bıçağınızı bilemeye başlayın. Bu işlemin sonunda, bıçağın üzerinde oluşan çapakları temizlemek için bıçağınızı bir masata sürtün.

En güvenli masat kullanma şekli, masatın tezgaha ya da uygun bir zemine dikey koyulması ile sağlanır. Masat tezgahın üzerinde bu şekilde dururken, bıçağı masata 25 - 30 derecelik bir açıyla yukarıdan aşağıya doğru sürterek bıçağın çapaklarını temizleyebilirsiniz. 

Masat kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bıçağın masata olan açısıdır. Uygun açı 25 - 30 derecedir. Eğer bıçağı daha dik bir açıyla masata sürterseniz bıçağınız körelir. Daha az bir açıyla masata sürtülen bıçak ise hiçbir şekilde keskinleşmez.   

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat